Sosyal Medya Reklamları - Seoliz Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya dediğimiz mecra gücünü günden güne katlayan bir alan haline geldi. Her geçen gün sosyal medyanın farklı uygulamalarını sayısız insan kullanmaya başlıyor. Bu uygulamalar sayesinde de firmalar ve kurumlar potansiyel müşterilerine daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor. Firmanız ya da kurumunuzun ürünleri, hizmetlerini sosyal medya reklamları aracılığıyla potansiyel müşteri kitlelerinize ulaştırarak bilinilirliğinizi artırabilirsiniz. Bilinirlik ve sosyal medyada daha görünür hale gelmek demek daha geniş müşteri kitlesi anlamına geliyor.

Seoliz olarak sosyal medya reklamları çalışmasında firmanıza ya da kurumunuza vereceğimiz hizmette bir yol haritası oluşturarak iş yaptığınız pazarın analizi gerçekleştiriyoruz. Bu noktada sosyal medyadaki reklamınızın amacının belirlenmesi en önemli aşama. Bu reklamların markanızın tanıtımını yapmak, talep ve satışı artırmak, olumlu izlenim oluşturmak yoksa bilinirliğini artırmak amacıyla mı yapıldığını belirleyip ona göre bir çözüm ve iş planı oluşturuyoruz. Hedef kitlenizi de belirledikten sonra hangi mecrada, nasıl bir reklam çalışması ile daha fazla kişiye nasıl ulaşılabileceği hakkında çalışmalar yapıyoruz.

Bu tip analizlerden sonra trafik reklamları, post boost reklamları, page like (Sayfa Beğenme) reklamları, remarketing, dinamik ürün reklamları, video görüntüleme reklamları, lead generation (potansiyel müşteriler bulma) reklamları, uygulama yükleme, mağaza ziyaretleri reklamları gibi seçenekler arasından uygun olanları belirliyoruz.

Trafik Reklamları

(Traffic Ads)

Bu reklamlarla belirlediğiniz hedef kitlenizin sitenize yönlendirilmesi sağlanır. Site ziyaretleri olarak da adlandırılan bu tip reklamlarla sitenize trafik sağlanır.


Post Boost Reklamları

(Post Boost Ads)

Sayfa postu etkileşimi olarak da bilinen post boost reklamlarıyla sosyal medya sayfanızdaki gönderin öne çıkarılması, etkileşim sayınızın artırılması sağlanır.


Sayfa Beğenme Reklamları

(Page Like Ads)

Bu reklam modeli ile sosyal medya sayfanızdaki beğeni sayısının artırılması hedeflenir.


Dinamik Ürün Reklamları

(Dynamic Product Ads)

Bu reklamlarla sitenizi daha önce ziyaret eden ya da etmeyen ama ilgi alanları ürününüze yakın kişilere özelleştirilmiş dinamik ürün reklamlarla ulaşabilirsiniz.


Video Görüntüleme

(Video View Ads)

Video görüntüleme reklamlarıyla potansiyel müşterilerinize videolarınızı izleterek dikkatlerini çekebilirsiniz.


Lead Generation Reklamları

(Lead Generation Ads)

Potansiyel müşteri bulma reklamları sayesinde ilgili hedef kitleniz siteyi ziyaret etmeden form/anket şeklinde bilgi toplayabilirsiniz.


Uygulama Yükleme

(App Install Ads)

Bu çalışmada kullanıcılarınızın mobil uygulamanızı yüklemesi ve sizinle sürekli irtibat halinde kalması sağlanır.


Mağaza Ziyaretleri

(Store Visitsa Ads)

Mağaza reklamları ile yaratıcı bir şablon kullanılarak metinler her bir mağaza konumuna göre dinamik olarak yerelleştirilir.


Hikaye Reklamları

(Story Ads)

Sosyal medyalarda son zamanlarda story özelliği E-ticaret sitelerinin hesapları için potansiyel müşterileri çekmek ve ürünlerin tanıtımını yapmak için oldukça önemli bir konuma geldi. Story reklam modeli ile görsel ve videolarla tanıtımınızın yapılmasını sağlıyoruz. Profesyonel bir şekilde tasarlanan story görselleri ve 15 saniyeye kadar çıkarılabilen story videoları ile daha çok kitleye ulaşmanızı amaçlıyoruz. Story reklamları sayesinde özellikle aramasa bile insanlar ürünleriniz ya da hizmetlerinizi telefonlarının ekranlarında görür. Özellikle İnstagram Hikayelerinde günlük aktif kullanıcı sayısı çok yukarı seviyelere çıkabilir ve pek çok potansiyel müşteri için görünür hale gelirsiniz.


Yeniden Pazarlama

(Remarketing)

Kısaca potansiyel müşteri datalarına özel reklam çıkarma olarak adlandırılan remarketing ile müşteriniz olabilecek kişilere reklam çıkarabilirsiniz

Dijital Pazarlama Ajansi Seoliz